home

Home

emoji_events

Ranking

forum

Forum

event

Mecze

account_circle

Logowanie

659
 
8.0k
Widzew Futsal
PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ 1 rok temu | 16.03.2023, 09:17
PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ

Clearex Chorzów będzie kolejnym przeciwnikiem Widzewa Łódź w FOGO Futsal Ekstraklasie. Czy Czerwono-biało-czerwoni na parkiecie rywala zakończą serię meczów bez zwycięstwa? Transmisja w telewizji Pilot WP w sobotę o 16:00.

2023 rok zaczął się dla Widzewiaków bardzo dobrze – od wygranych z wyżej sklasyfikowanymi Futsalem Leszno i Dremanem Opole Komprachcice. Potem rozpoczął się okres niemocy, w którym drużyna Marcina Stanisławskiego, w dużej mierze z powodu piętrzących się problemów zdrowotnych, nie potrafiła znaleźć sposobu na odniesienie kolejnych zwycięstw. Pozytywne sygnały zwiastujące zmiany na lepsze można było zaobserwować w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach z ekipami z Bochni i Torunia. Teraz przed Widzewem dobra okazja na to, by zakończyć serię meczów bez zwycięstwa: starcie z zamykającym stawkę Cleareksem Chorzów.

Ekipa naszych rywali w każdym meczu gra praktycznie o życie, więc w sobotę z pewnością wyjdzie na parkiet szalenie zmotywowana. My pojedziemy tam z dobrym nastawieniem, bo chociaż w spotkaniach z Bochnią i Toruniem nie udało się wygrać, to w naszej grze można było wskazać wiele pozytywów. Koncentrujemy się na nich, ale oczywiście nie zapominamy o mankamentach, które są do poprawienia. Niemniej, w Chorzowie na pewno pokażemy widzewską ambicję i zagramy o pełną pulę – mówi Norbert Dregier, zawodnik Widzewa Łódź Futsal.

Widzewiacy są coraz bliżej realizacji celu numer jeden, jakim dla ligowego beniaminka jest utrzymanie w elicie polskiego futsalu. Co więcej, teoretycznie mają jeszcze szanse na zajęcie miejsca w najlepszej ósemce, która po fazie zasadniczej będzie rywalizować w play-off o ostateczny triumf. Niemniej ważna od walki o konkretne miejsce w lidze jest dłuższa perspektywa, już teraz sięgająca kolejnego sezonu. Myśląc o przyszłości, warto zainwestować czas w wykorzystanie potencjału Marlona i Freda, czy ogrywanie młodych zawodników, m.in. Łukasza Włodarczyka czy Macieja Nasiłowskiego.

Trzeba mieć świadomość, że nasz zespół ciągle jest w trakcie budowy. Szukamy w sztabie optymalnych rozwiązań, szacujemy możliwości, analizujemy decyzje. Na treningach wszystko wygląda coraz lepiej i wierzymy, że to wkrótce przełoży się na regularne zdobywanie punktów w lidze, co da nam więcej pewności siebie. Jesteśmy trochę w zawieszeniu między walką o utrzymanie, a tym, że cały czas mamy szansę na play-off. Taka sytuacja sprawia, że do końca sezonu każdy mecz będzie bardzo ważny – mówi Michał Zawadzki, drugi trener Widzewa Łódź Futsal.

Chorzowianie, którzy po raz ostatni wygrali w lidze na początku grudnia, zamykają tabelę FOGO Futsal Ekstraklasy. Widzew po 23 kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce ze stratą trzech punktów do ósmej pozycji, ostatniej, która daje prawo gry w play-off.

W drużynie nikt nie narzeka na urazy, nie ma też absencji za kartki, więc trener Marcin Stanisławski będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Czy jego podopieczni zrewanżują się przeciwnikom za listopadową porażkę 3:5? Transmisja rozpoczyna się w sobotę o 16:00 w telewizji Pilot WP.

Widzew Łódź Futsal wspiera Miasto Łódź.

Udostępnij
 
© SPORTIGIO 2024