668

8.5k
Widzew Futsal
Piękne bramki i komplet punktów Widzewa w Sulejówku! 3 lata temu | 22.11.2020, 19:14
Piękne bramki i komplet punktów Widzewa w Sulejówku!

Futsaliści Widzewa znów pokazali charakter! Łodzianie z wyjazdu do Sulejówka, gdzie zwyciężyli z tamtejszą Victorią 4:1, przywieźli komplet punktów!

Pierwsza bramka dla Widzewa padła już w trzeciej minucie. Po akcji łodzian gospodarze próbowali wybić piłkę, ale ta trafiła pod nogi Michała Bondarenki, który pięknym strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania! Victoria nie dała jednak za wygraną i pięć minut później był już remis. Nieporozumienie Widzewa w defensywie wykorzystał Piotr Hereśniak i pokonał Dariusza Słowińskiego. Jeszcze przed przerwą widzewiacy zdołali jednak wyjść na prowadzenie. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Dudek, który wykończył akcję po strzale Tiago Ferreiry. Radość łodzian była ogromna!

Widzewiacy wiedzieli jednak, że w drugiej połowie muszą zachować spokój i koncentrację, by zwyciężyć w całym spotkaniu. I cierpliwość opłaciła się, a wynik na 3:1 podwyższył Dudek, który znów znalazł się w odpowiednim miejscu u odpowiednim czasie! Drugiego trafienia młodemu graczowi Widzewa widocznie pozazdrościł też Bondarenko, bo on… strzelił gola na 4:1! I trzeba przyznać, że była to znów bramka wyjątkowej urody. Piłkarz Widzewa huknął z dystansu po podaniu Dudka z autu!

W kolejnych minutach obie drużyny robiły wszystko, by jeszcze poprawić swój dorobek bramkowy, jednak gole już nie padły. Widzew odniósł bardzo ważne zwycięstwo i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli!

Kolejny mecz futsaliści Widzewa rozegrają 29 listopada, kiedy to we własnej hali podejmą AZS UG Gdańsk.

Victoria Sulejówek - Widzew Łódź Futsal 1:4 (1:2)

Gole: Hereśniak (8.) - Bondarenko (3., 25), Dudek (18., 23.)

Widzew: Dariusz Słowiński, Adam Niewiadomski - Marcin Stanisławski, Jan Dudek, Wojciech Łasak, Mateusz Pasik, Przemysław Olczak, Michał Bondarenko, Maciej Konewka, Maciej Mąkosza, Tiago Ferreira, Pedro Victoria, Bartosz Krogulec