8.4k
Widzew Futsal
Pokaz siły Constractu w Lubawie 1 rok temu | 27.09.2022, 10:25
Pokaz siły Constractu w Lubawie

Nie udało się naszej drużynie przeciwstawić pretendentowi do tytułu Mistrza Polski. W Lubawie Widzew doznał dotkliwej porażki.

Już przed meczem wiadomo było, że rywal to najwyższa krajowa półka i beniaminek może mieć problemy z wywiezieniem choćby punktu z warmińsko-mazurskiego.

Skład gospodarzy naszpikowany reprezentantami Polski, uzupełniony obcokrajowcami o niebagatelnych umiejętnościach, z absolutną gwiazdą ligi Pedrinho Silvą na czele.

Dwa rozegrane dotychczas mecze, dwie wygrane i zawrotny bilans bramkowy 16:2.

Widzew przystępował więc do meczu z pozycji absolutnego underdog'a, wierząc jednak w ambitną postawę na parkiecie.

Rzeczywistość okazała się bezlitosna. Gospodarze od pierwszych minut narzucali bardzo wysokie tempo, będąc drużyną prawdopodobnie najlepiej w lidze przechodzącą z fazy obrony do ataku i odwrotnie.

Próby wyjścia spod pressingu Constractu kończyły się najczęściej niedokładnością, zaś ataki i kontrataki gospodarzy niemal za każdym razem doprowadzały do sytuacji bramkowej.

Z początku świetnie między słupkami spisywał się Maciej Schmidt. Niestety mnogość tworzonych okazji zaczęła się przekładać na zdobycze bramkowe.

I tak, od 9 minuty do przerwy, gospodarze znaleźli drogę do naszej bramki czterokrotnie.

Po przerwie, Widzew rozegrał chyba najlepsze 5 minut w tym meczu, oddalając znacznie zagrożenie od swojej bramki i przenosząc ciężar gry na połowę przeciwnika.

Na więcej jednak nie było stać czerwono-biało-czerwonych, a Constract z każdą upływającą minutą dokładał jakości do swoich poczynań, finalnie aplikując kolejne pięć goli.

Była to bolesna lekcja, z której jak najszybciej należy wyciągnąć wnioski. Przed drużyną bardzo trudne zadanie w zakresie mentalnym. 1 października powrócić musi zarówno widzewska waleczność, jak i niezaprzeczalna jakość sportowa. Mecz z Red Dragons Pniewy rozpocznie się o godzinie 19:00.

Constract Lubawa - Widzew Łódź Futsal 9:0 (4:0)

Gole: 09' Kacper Sendlewski, 15' Sebastián Vargas Otero, 17' Adriano Lemos da Silva, 20' Paweł Kaniewski, 26' Pedro De Oliveira Silva, 27' Kacper Sendlewski, 30' Pedro De Oliveira Silva, 32' Adriano Lemos da Silva, 39' Sebastián Vargas Otero