8.5k
Widzew Futsal
WIDZEWIACY BEZ PUNKTÓW W MECZU Z FC10 Zgierz 3 lata temu | 06.11.2020, 16:25
WIDZEWIACY BEZ PUNKTÓW W MECZU Z FC10 Zgierz

Mecz pomimo wyrównanego przebiegu nie miał szczęśliwego zakończenia. Nie po raz pierwszy zabrakło skuteczności i to rywale dopisali 3 punkty do swojego dorobku.

Do meczu z FC10, podopieczni Marcina Stanisławskiego przystąpili po dwutygodniowej przerwie wymuszonej wykryciem wirusa COVID-19 w organizmach kilku zawodników. Starcie z mocnym fizycznie rywalem zapowiadało się na wyjątkowo trudne. Na domiar złego, tuż przed meczem, kontuzja wyeliminowała z gry Tomasza Gąsiora i czerwono-biało-czerwoni musieli szybko reorganizować założenia taktyczne.

Obie strony przystąpiły do spotkania z wiarą w swoje umiejętności i z odwagą kreowały swoje akcje ofensywne. Wysoki poziom prezentowali obaj bramkarze, co spowodowało, że w stosunku do ilości sytuacji podbramkowych, bramek było niewiele.

Na przerwę Widzewiacy zeszli przegrywając 0:1, po golu Wojciecha Banaszczyka.

W drugiej odsłonie gospodarze pokazali nie lada charakter. Wpierw skutecznie broniąc się grając w osłabieniu (dwie żółte kartki otrzymał Jan Dudek), a następnie, doprowadzając do wyrównania za sprawą strzału Norberta Błaszczyka.

Kluczową akcją okazał się nieskuteczny atak podopiecznych Marcina Stanisławskiego, który zakończył się kontrą FC10 Zgierz i bramką na 1:2 autorstwa Rafała Niewiadomskiego.

W końcówce Widzew spróbował jeszcze wariantu gry z wycofanym bramkarzem. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów. Wynik meczu na 1:3 ustalił Krzysztof Baszczyński w 38 minucie.

Na zdobycz punktową przyjdzie Widzewiakom zatem poczekać. Najbliższa ku temu okazja w niedzielę 8 listopada - wyjazdowy mecz z TAF Toruń.