Wygrana z AZS UW Wilanów! 1 rok temu | 30.11.2022, 09:47
Wygrana z AZS UW Wilanów!

W ubiegłą sobotę Widzew Łódź Futsal pokonał AZS UW Wilanów i dopisał kolejne trzy punkty.

Spotkanie w hali MOSIR przy ul. Małachowskiego miało niesamowitą dramaturgię. Przeciwnicy mieli plan na to spotkanie i realizowali go umiejętnie broniąc oraz groźnie kontrując.

Widzew, choć prowadził grę, nie był w stanie długimi minutami zagrozić bramce przyjezdnych. Gol dla gości autorstwa Michała Klausa dodał nerwowości czerwono-biało-czerwonym, którzy musieli gonić wynik.

Do przerwy wynik 0:1.

W drugiej odsłonie meczu, obraz gry nie uległ zmianie. Widzew miał przewagę w posiadaniu piłki, lecz konkretniejsi byli zawodnicy AZS UW Wilanów. Świetnie dysponowany był między słupkami kapitan drużyny Dariusz Słowiński, kilkukrotnie ratując zespół przed utratą drugiej bramki.

Dopiero w 32 minucie, po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego, piłkę do bramki skierował Michał Marciniak. Zawodnik ten, choć pojawił się na placu gry dopiero w drugiej połowie, odcisnął swoje piętno na meczu. Chwilę później bowiem, ponownie pokonał bramkarza gości i dał Widzewowi upragnione prowadzenie.

Końcowe minuty obfitowały w emocjonujące sceny. AZS UW Wilanów zdecydował się na wariant gry z wycofanym bramkarzem i gdyby nie skupienie defensywy, zdołałby wyrównać.

Na cztery sekundy przed końcową syreną, piłkę chwycił Dariusz Słowiński i przepięknym uderzeniem spod własnej bramki zdobył gola na 3:1. Euforia na trybunach i kolejne ważna zdobycz punktowa na koncie Widzewa Łódź Futsal, pozwalająca zbliżyć się do fazy play-off.

Widzew Łódź Futsal - AZS UW Wilanów 3:! (0:1)

Gole: 32', 35' Michał Marciniak, 40' Dariusz Słowiński - 09' Michał Klaus