home

Home

emoji_events

Ranking

forum

Forum

event

Mecze

account_circle

Logowanie

659
 
8.0k
Widzew Futsal
Z TORUNIEM WE WŁASNEJ HALI 1 rok temu | 09.03.2023, 14:18
Z TORUNIEM WE WŁASNEJ HALI

Po przerwie na mecze reprezentacji Polski, do gry wraca FOGO Futsal Ekstraklasa. Widzewiacy w spotkaniu 23. kolejki zmierzą się w sobotę we własnej hali z FC Reiter Toruń. Pierwszy gwizdek w obiekcie przy ul. Małachowskiego o 19:00.

Przed drużyną Marcina Stanisławskiego kolejne ważne spotkanie w walce o czołową ósemkę FOGO Futsal Ekstraklasy, która na koniec fazy zasadniczej zapewni sobie prawo gry w play-off. Widzewiacy aktualnie zajmują w tabeli dziewiąte miejsce, tracąc do ósmego tylko trzy punkty. FC Reiter Toruń, czyli ich najbliższy rywal, sklasyfikowany jest na piątej pozycji. W poprzedni weekend futsaliści nie walczyli o ligowe punkty ze względu na przerwę na mecze reprezentacji Polski.

Mieliśmy cztery dni wolnego na przewietrzenie głów i przyznam szczerze, że to było coś, czego chyba najbardziej potrzebowaliśmy. Nie jest tajemnicą, że ze nami dość trudny czas, ale warto podkreślić, że już w meczu w Bochni dało się odczuć swego rodzaju pozytywną zmianę, nadzieję na to, że dalej będzie już znacznie lepiej. Jesteśmy bardzo dobrej myśli, w zespole czuć wiele pozytywnej energii. Mam nadzieję, że mecz z Toruniem będzie dla nas przełomowy – mówi Jan Dudek, zawodnik Widzewa Łódź Futsal.

W kadrze na wtorkowy, wygrany 7:2 mecz z Azerbejdżanem w eliminacjach mistrzostw świata, znalazło się dwóch zawodników FC Reiter Toruń: Remigiusz Spychalski i Krzysztof Elsner. W sobotę w hali przy ul. Małachowskiego warto będzie zwrócić uwagę także na Jeffersona Ortiza, jednego z najlepszych strzelców w lidze. W poprzedniej kolejce Kolumbijczyk w starciu z Cleareksem Chorzów zdobył aż cztery gole!

Indywidualności są bardzo silną stroną tego zespołu, są wręcz jego motorem napędowym. I właśnie od tego, jak bardzo ograniczymy możliwości liderów ekipy z Torunia, będzie w tym meczu zależało najwięcej. Z drugiej strony, my sami w ostatnim czasie sporo pracowaliśmy nad uwypukleniem indywidualnych możliwości naszych zawodników. Przed nami bardzo trudne zadanie, ale po udanym spotkaniu w Bochni i po okresie odpoczynku mentalnego, podejdziemy do sobotniego starcia z optymalnym nastawieniem – mówi Marcin Stanisławski, trener Widzewa Łódź Futsal.

Torunianie to drużyna z czołówki, której jednak zdarzają się potknięcia, jak choćby przegrane spotkania z AZS UW Darkomp Wilanów i Cleareksem Chorzów. W październiku to Widzewiacy musieli uznać wyższość swojego najbliższego rywala, przegrywając na wyjeździe 2:4. W rewanżu pod znakiem zapytania stoi występ Dariusza Słowińskiego, Michała Marciniaka i Maksyma Pautiaka. Pozostali zawodnicy na tę chwilę są gotowi do gry.

Bilety można nabywać tradycyjnie tylko za pośrednictwem serwisu na oficjalnej stronie klubu https://widzew.sportigio.com/tickets. Dla dzieci i młodzieży do lat 16 wejściówki są bezpłatne!

Wspólnie wypełnijmy trybuny w hali przy ul. Małachowskiego i razem stwórzmy taki kibicowski spektakl, jak podczas niedawnego spotkania z Jagiellonią! Pierwszy gwizdek w sobotę o 19:00!

Bądźmy razem! #wjednościsiła

Widzew Łódź Futsal wspiera Miasto Łódź.

Udostępnij
 
© SPORTIGIO 2024