8.5k
Widzew Futsal
Zwycięska inauguracja Futsal Ekstraklasy! 1 rok temu | 28.08.2022, 21:59
Zwycięska inauguracja Futsal Ekstraklasy!

Od wygranej rozpoczęli sezon na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek zawodnicy Widzew Łódź Futsal. We własnej hali pokonali GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Przed rozpoczęciem spotkania, na ręce kapitana Dariusza Słowińskiego, pamiątkowy puchar za awans do futsalowej elity wręczył Prezes PZPN, Adam Kaźmierczak

Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmiał punktualnie o godzinie 16:00. Licznie zgromadzeni kibice oglądali niezwykle emocjonujące widowisko od pierwszych jego minut, aż do końcowej syreny.

Obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Prowadzenie objęli jednak przyjezdni dopiero w 17 minucie spotkania, po precyzyjnym strzale Malickiego. Przed przerwą wyrównanie dał Maksym Panasenko, kierując piłkę do bramki gości po mocnym wstrzeleniu jej w pole karne przez Pautiaka.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, padło za to wiele więcej goli. Wpierw, kibiców w hali przy ul. Małachowskiego ucieszył Maksym Pautiak. Jego uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego okazało się strzałem nie do obrony.

Sytuacja skomplikowała się minutę później, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Viacheslav Kozhemiaka. Oznaczało to dwie kolejne minuty gry w osłabieniu.

Drużyna pokazała w tym momencie niezwykły charakter, broniąc dostępu do bramki strzeżonej przez Dariusza Słowińskiego. Nie mniej, wydawało się, że wyrównujący gol "wisi w powietrzu".

Tymczasem, to Widzewiacy podwyższyli wynik za sprawą Daniela Krawczyka, który skierował piłkę do bramki głową, po asyście Pautiaka. Euforia na trybunach.

Dwie minuty później, GI Malpszy Arth Soft Leszno dopiął jednak swego i Konopacki zdobył bramkę kontaktową.

Trener gości, postawił wszystko na jedną kartę i przyjezdni próbowali wariantu gry z wycofanym bramkarzem. Błąd w rozegraniu skrzętnie wykorzystał Michał Marciniak i po przechwycie skierował piłkę do pustej bramki.

Radość trwała jednak bardzo krótko, bowiem w następnej już próbie gości, Kędra zdobył trzeciego gola.

Chwilę później, w polu karnym szarżował Joao Bernardes i Daniel Krawczyk. Po strzale tego drugiego, piłkę ręką zagrał obrońca Leszna. Sędziowie nie mieli wątpliwości, dyktując rzut karny i upominając czerwoną kartką zawodnika gości.

Na szóstym metrze piłkę ustawił Krawczyk i mocnym strzałem przypieczętował zwycięstwo Widzewa. Warto dodać, że były to gole numer 326 i 327 w Futsal Ekstraklasie autorstwa naszego snajpera. Daniel śrubuje zatem rekord wszechczasów.

Lepszej inauguracji nie można było sobie wymarzyć. Emocje, osiem goli, fantastyczne widowisko i trzy punkty Widzewa.

Za tydzień, drużyna uda się do Opola, na mecz z Dremanem Futsal Opole Komprachcice.

Widzew Łódź Futsal – GI Malpszy Arth Soft Leszno 5:3

0:1 – Malicki (17′)

1:1 – Panasenko (19′)

2:1 – Maksym Pautiak (26′)

3:1 – Daniel Krawczyk (28′)

3:2 – Konopacki (30′)

4:2 – Marciniak (36′)

4:3 – Kędra (37′)